ostatnie lata w Krakowie nastawione na modernizacje i rozwój

Pośród licznych miast w kraju, miasto Kraków wybija się nie tylko w obszarze sztuki i akademickim, ale też na wielu innych polach. Staje się miastem otwartym do życia. Zmiany, które dokonały się w mieście w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Pożyteczne przekształcenia w Krakowie.
Co pozytywnego załatwiono w ciągu ostatniego okresu? Wielość napraw i inwestycji jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których miasto niemało czerpie. Szybkie postępowanie w zakresie pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o następne węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca użyteczności publicznej.
Szerokie inwestycje nie są widoczne dla standardowego obywatela. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie istnieją. Zazwyczaj nie interesują nas informacje, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Przeciętnemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Natomiast Kraków zmienia się w każdym obszarze. Zmiany w zakresie gospodarki śmieciami, budowie oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które umożliwiają nam bezpieczniej i wygodniej żyć. Kraków zmienia się również w zakresie opcji rozrywkowych. Wartość Krakowa idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. takie nowości przyciągają turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta projekty nie obejmują jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale też są związane z pełnym województwem małopolskim. Zatem zamiast uskarżać się tylko dostrzec innowacje w jakie obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – jeśli będzie możliwość zachowania szybkości rozwoju – pozwolą miastu stać się niezwykłą stolicą małopolski.
Majchrowski prezydent