Kraków szykuje się na wybory

Najważniejszym spośród trudnych przeszkód w większości polskich miast jest komunikacja. Polskie województwa są nie dostosowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost liczby aut na polskich drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli zwiększyć zadowolenie krakowian a także poprawi całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród okolicznych gmin, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz rozwój dróg potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz naprawy istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.Kraków arena
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale również autobusami. Ale widać jasno, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.