Co zjeśc w Krakowie

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi goście próbują mniej znane dania – risotto, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską należy zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się też nie tak typowe potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz dania z różnych zakątków kraju. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Posiłek bez wyjątku musi zawierać też trunek. Lampka czerwonego wina to we Włoszech kanon. włoska restauracja Kraków centrum Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie bolgheri, kalabryjskie lamezia i marsala z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która jest w stanie podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film