alkoholizm leczenie zamknięte 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakże nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych procedur leczenia, które wspomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, aby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

leczenie choroby alkoholowej

Różne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być nadzorowane przez skład specjalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez zawodowców, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, wypada asystować w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed rozpoczęciem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych momentach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga też zainicjować dyskusję na temat przystępnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma godziwego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, problemy z relacjami i zakłócenia zawodowe.